Wstępniak            Kiedyś...         Gry        Basic         SID         Emulacja         Scena            Download        Linki         Forum        Księga_gości         O_mnie...

    Swój Commodore 64 dostałem od taty, kiedy miałem osiem lat, tj. w 1990 roku. Na początku razem fascynowaliśmy się nowoczesną technologią. Zaraz po podłączeniu do 25-calowego grundiga naszym oczom ukazał sie niebieski ekran. O pisaniu jakichkolwiek programów nie było mowy, więc spróbowaliśmy uruchomić pierwszą grę jaką tata zakupił w Niemczech, czyli Druid 2: Enlightenment. Do dziś pamiętam noce i dnie spędzone na odkrywaniu nowych czarów oraz poziomów. Po pewnym czasie zacząłem uczyć się także programowania w basicu, czego (nie)skromne efekty możecie zobaczyć w dziale 'basic'.
    Ogólnie mógłbym powiedzieć, że używałem mój komputer do gier. Spośród nich najbardziej utkwiły mi w pamięci Druid 2, Grand Prix Circuit, River Raid, Microprose Soccer, Last Ninja (Boże, ale to była grafika!), Boulder Dash i... wiele innych. Bawiłem się Music Shopem do tworzenia muzyki oraz kilkoma programami do tworzenia grafiki 2D.
    Obecnie odpalam czasami coś na emulatorze, scenowe dema albo gry.